logo Strana SMS

 HEADLINE 7.6.2014 11HEADLINE 7.6.2014 12 nove2HEADLINE 7.6.2014 13HEADLINE 7.6.2014 14

 

Strana Moderného Slovenska

Banková daň áno – zvýšenie poplatkov nie

Slovensko sa nachádza v zložitej ekonomickej situácií, podobne ako ostatné štáty v Európe, i keď patrí k tým menej ohrozeným. Aby štát mohol fungovať, jeho pokladnica musí byť dostatočne naplnená. Žiaľ, dnes sme v situácií, že existujúci deficit financií treba doplniť. Stále hlásame, že východisko z danej situácie je potrebné riešiť rozvojom so zvýšenou zamestnanosťou. Dá sa súhlasiť, že terajšia vláda hľadá aj doplňujúce metódy zníženia deficitu viacerými spôsobmi - jedným z nich je aj banková daň. Štát by ale mal aplikovať mechanizmy, aby banky túto daň nepremietli do poplatkov od občanov a podnikateľov. Ak by došlo k zvýšeniu bankových poplatkov, na čo by doplatili občania a podnikatelia, tak by potom premiér Fico mohol rovno zdvihnúť dane všetkým a nevytĺkať z bankovej dane politický kapitál.

Všetky banky za posledné roky mali veľké zisky na úkor svojich klientov, ale vďaka nekalým praktikám a megapodvodom pripravili mnohých klientov o ich financie, čo viedlo k svetovej finančnej aj ekonomickej kríze a dodnes na to doplácajú všetci občania. Banky by sa mali konečne začať správať korektne, uspokojiť sa s menším ziskom a stať sa aktívnou súčasťou ekonomických aktivít v štáte. Každý rešpektuje, že banky chcú mať záruky za svoje požičané peniaze, ale zjednodušenie administratívy a pomoc občanom a podnikateľom pri vybavovaní úverov by asi každý uvítal. Ak aj na Slovensku sa budú banky správať nekorektne k štátu, občanom, podnikateľom a všetkým klientom, uvažovanie o konkurenčných finančných inštitúciách, vrátane Štátnej banky, by sa malo stať realitou.

24.5.2012,
Strana moderného Slovenska
Finančný klub

SMS video

Na stiahnutie

Desatoro Strany SMS

  1. Moderné Slovensko musí byť silné Slovensko pre všetkých občanov. Vytvoríme nový obraz Slovenska.
  2. Veľa vyrobiť- veľa rozdať ľuďom.
  3. Podpora všetkých podnikateľov, hlavne domácich, zvýšiť zamestnanosť.
  4. Silná stredná vrstva je garantom dobrého zdravotníctva, školstva, sociálneho zabezpečenia, kultúry, športu a všetkého rozvoja.
  5. Chceme, aby sa všetci mali dobre dnes, mladí aj starí.
  6. Vyhlasujeme nekompromisný boj chudobe, korupcii, rozkrádaniu a kriminalite.
  7. Zredukujeme počet volieb na Slovensku a zavedieme elektronické hlasovanie vo voľbách.
  8. Zavedieme systém permanentného elektronického referenda.
  9. Konečne po rokoch chceme mať na Slovensku otvorenú občiansku spoločnosť s rešpektom k občanovi. O všetkých otázkach v štáte rozhodne občan.
  10. Sme v Európe, chceme Európu aj na Slovensku.

Strana moderného Slovenska, Skuteckého 15, 97401 Banská Bystrica, Slovenská republika
Tel.: 048/123 45 67, E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.