logo Strana SMS

 HEADLINE 7.6.2014 11HEADLINE 7.6.2014 12 nove2HEADLINE 7.6.2014 13HEADLINE 7.6.2014 14

 

Strana Moderného Slovenska

Urbáni by chcel SMS referendum o zdravotníctve. Prepustil by lekárov a vytvoril kategóriu “fajnovejších” pacientov

Bratislava 15. decembra (TASR/HSP)

K zdravotníckym zákonom by malo uskutočniť elektronické referendum
Na liečbu choroby slovenského zdravotníctva treba použiť najlacnejšiu metódu v medicíne, ktorou je prevencia. Na riešení problémov, ich predchádzaní a tvorbe legislatívy by sa mali popri Ministerstve zdravotníctva (MZ) SR zúčastňovať zástupcovia pacientskych organizácií, stavovských organizácií všetkých zamestnancov, ako aj odborov. Pripravený projekt by po medzirezortnom pripomienkovaní mal ísť prostredníctvom elektronického referenda na verejnú diskusiu všetkých občanov.

Pre TASR to vyhlásil bývalý dlhoročný poslanec Národnej rady SR, predseda Strany moderného Slovenska (SMS) Milan Urbáni.

"SMS propaguje a chce zaviesť na Slovensku elektronické referendum. Až keď sa občania vyjadria k danému problému, ten môže byť ďalej spracovaný legislatívnou alebo inou právnou formou," zdôraznil.

Miliardy mrhajú nekoncepčnosťou. Nie počet poisťovní, ale spôsob riadenia...

Urbáni dodal, že slovenské zdravotníctvo má systémové chyby. "Žiaľ, spravili sa len čiastkové zmeny, ale kompletný nový systém nikto nerealizoval, hoci ho viacerí mali pripravený. Stále sa mrhajú miliardy pre nekoncepčnosť, neracionálnosť, pre zlé zákony sme stratili zbytočne veľké zdroje a nie je to len súčasná suma za arbitráž pre poisťovňu, príkladov by bolo oveľa viac," vyhlásil. "Vykrikovať a chváliť sa výhodným schválením jednej zdravotnej poisťovne je nekorektné a neodborné. Pokiaľ sa nezmenia princípy v zdravotných poisťovniach, je absolútne jedno, koľko máme poisťovní. Jediným korektným riešením je zaviesť konkrétne zmluvy medzi poistencom a poisťovňou, v ktorých bude presne definované, čo občan dostane v rámci povinného zdravotného poistenia a na čo sa musí pripoistiť," zdôraznil Urbáni.
Ďalšou veľkou chorobou zdravotníctva podľa neho je, že ministerstvo zdravotníctva doteraz nepredostrelo mapu potrebných zdravotníckych zariadení a ich personálne obsadenie a efektívne ekonomické manažovanie. Urbáni dodal, že absentujú prepojenia ministerstva zdravotníctva cez VÚC až na mestá a obce.

"Ministerstvo zdravotníctva a niektoré zdravotnícke zariadenia premrhali šancu na personálne preobsadenie, keď na jar tohto roku prijali všetkých lekárov, ktorí podali výpovede, späť do pracovného pomeru," podčiarkol Urbáni.

SMS video

Na stiahnutie

Desatoro Strany SMS

  1. Moderné Slovensko musí byť silné Slovensko pre všetkých občanov. Vytvoríme nový obraz Slovenska.
  2. Veľa vyrobiť- veľa rozdať ľuďom.
  3. Podpora všetkých podnikateľov, hlavne domácich, zvýšiť zamestnanosť.
  4. Silná stredná vrstva je garantom dobrého zdravotníctva, školstva, sociálneho zabezpečenia, kultúry, športu a všetkého rozvoja.
  5. Chceme, aby sa všetci mali dobre dnes, mladí aj starí.
  6. Vyhlasujeme nekompromisný boj chudobe, korupcii, rozkrádaniu a kriminalite.
  7. Zredukujeme počet volieb na Slovensku a zavedieme elektronické hlasovanie vo voľbách.
  8. Zavedieme systém permanentného elektronického referenda.
  9. Konečne po rokoch chceme mať na Slovensku otvorenú občiansku spoločnosť s rešpektom k občanovi. O všetkých otázkach v štáte rozhodne občan.
  10. Sme v Európe, chceme Európu aj na Slovensku.

Strana moderného Slovenska, Skuteckého 15, 97401 Banská Bystrica, Slovenská republika
Tel.: 048/123 45 67, E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.