logo Strana SMS

 HEADLINE 7.6.2014 11HEADLINE 7.6.2014 12 nove2HEADLINE 7.6.2014 13HEADLINE 7.6.2014 14

 

Tlačové správy a vyhlásenia

Zmluva

darovacia zmluva 1 

Dôstojný život - motoristi

Dôstojný život pre Slovákov

MOTORISTI NA SLOVENSKU  –  zaraďme dvojku

 

Motoristi sú najväčšia záujmová skupina a napriek tomu doteraz štátnu moc nikdy nezaujímal názor motoristov! A problémov je veľa!

Platíme diaľničné známky za neexistujúce diaľnice, pravidelne prekvapí cestárov sneženie ku koncu januára, diery na cestách nám likvidujú autá a poisťovne to nepreplatia – veď za to nemôžu,  ceny benzínu sú vyššie ako v Rakúsku a polícia nás na cestách chráni a pomáha nám... My veríme sľubom, že tunel nebude vytunelovaný,  zaplatíme subdodávateľom. A polícia v prvom rade nemá napĺňať štátny rozpočet. Pôsobiť preventívne, pomáhať a vychovávať sú atribúty, ktoré každý občan očakáva. Je zarážajúce, že motoristi sú najväčším nebezpečenstvom, najmä pravdepodobne ohrozujú bezpečnosť zlým parkovaním a nedodržiavaním rýchlosti. Čo na tom záleží, že v každom väčšom meste kolabuje doprava. Navrhujeme, aby v hliadke bol aspoň jeden skúsený policajt a nie dvaja nebezpečne vyzerajúci mladíci.

Platíme ročnú diaľničnú daň za diaľnice, ktoré nemáme. A nikto nevie, na čo sa používa týchto niekoľko miliónov eur. Že by na vytvorenie hybridnej kvázi diaľnice do Trnavy, vytvorením kolízneho pruhu bez odstavovacej zóny, alebo na tunel Branisko, zatvorený s pravidelnou frekvenciou.

Ako má vyzerať štruktúra diaľnic a rýchlostných ciest, má byť podľa mňa kompromis vládnej predstavy a najmä občanov, motoristov SR. A riešenie je možné.  Strana Moderného Slovenska (SMS) má i názov odvodený od SMS správy. Vieme v SMS referende vyjadriť svoj názor i spokojnosť aj nespokojnosť s rozhodnutiami štátnych predstaviteľov, politikov, úradníkov i polície .

Operátori nám sľúbili, že referendum je možné realizovať v krátkej dobe a za nízkych nákladov. Vieme vyjadriť svoj názor!

Možnosť realizovať referendum buď odpoveďami prostredníctvom SMS , alebo elektronicky je jedným z odlišujúcich sa faktorov Strany Moderného Slovenska (SMS). Využitie nových technológií a najmä záujem o názor občanov.

Strane SMS záleží na tom, aby sa OBČANIA SLOVENSKA MALI DOBRE DNES a prežili dôstojný život. Sociálne istoty striktne pre tých, ktorí ju potrebujú, starostlivosť o seniorov i prostredníctvom dôstojne zaplatených odborníkov – zdravotných sestier a lekárov. Treba poskytnúť bezplatnú zdravotnú starostlivosť i liekov seniorom, ktorí si ju už dávno predplatili. Pre deti takisto bezplatnú zdravotnú starostlivosť, najmä u hospitalizovaných detí a detí s trvalým postihnutím. Pre mládež zabezpečiť finančne únosné vzdelanie bez skrytých poplatkov za pomôcky a učebnice a najmä kvalitných a ohodnotených pedagógov.

Zvýhodníme slovenských zamestnávateľov a živnostníkov, najmä však tých, ktorí dlhodobo zveľaďujú slovenské hospodárstvo. Zabezpečíme rovnosť práva pre podnikateľov vo vzťahu k štátnej moci. Treba veľa vyrobiť, aby sme mohli veľa rozdať do športu, kultúry, zdravotníctva a... rozvoju motorizmu.

Dr. Milan Lopašovský

Podpredseda Strany Moderného Slovenska

 

Autor dlhodobo pracuje v oblasti ochrany práv pacientov

Ďalšie názory nájdete na stránke Strany Moderného Slovenska www.stranasms.sk

výzva

Výzva pre ministra vnútra

 

Mimoparlamentná Strana moderného Slovenska (SMS) vyzýva ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD), aby v rámci prípravy novelizácie volebného zákona venoval pozornosť opatreniam navrhovaným touto stranou. Tvrdí to predseda politického subjektu Milan Urbáni s tým, že SMS je ochotná ministrovi aj aktívne asistovať.

Čítať ďalej...

Urbáni sa nechce politiky vzdať, svoju stranu vidí vo vláde

HZDS skončilo. Jej niektorí bývalí členovia uvažujú o zakladaní novej strany. Vy ste boli dlhoročným funkcionárom HZDS. Dnes máte vlastnú Stranu moderného Slovenska (SMS). Nemáte záujem o týchto ľudí?
Ja som bol z HZDS vyhodený. Išlo o spor s jednou osobou. V HZDS mi zostalo veľa dobrých priateľov. Bolo tam veľa poctivých a šikovných ľudí. Samozrejme, že mám o nich záujem. V SMS sú vítaní. Chcem s nimi spolupracovať. Mám záujem o členov, poctivých a slušných ľudí. V tejto strane ich bolo dosť.

Už ste s niekým rokovali?
Napríklad v Krupine celá organizácia prešla do SMS. Prešli aj funkcionári, aj členovia.

V prezidentských voľbách máte vlastného kandidáta, ale blížia sa aj voľby do Európskeho parlamentu.
SMS sa na ne pripravuje. Na kandidátke budú ľudia, ktorí sú známi nielen na Slovensku, ale aj v Európe. Budú to jazykovo zdatní kandidáti, odborne na vysokej úrovni.

Keď hovoríte o známych ľuďoch, chcete nominovať kandidátov, ktorí už v Európskom parlamente boli?
Nie je to vylúčené. Dôležité sú skúsenosti nielen z Európskeho parlamentu, ale aj v iných inštitúciách.

Vy budete kandidovať?
Nie. Jediná kandidatúra, ktorú prijmem, budú voľby do slovenského parlamentu. SMS chcem v roku 2016 priniesť do parlamentu a do vlády.

 

webnoviny.sk

Slovensko bez bariér

 

Slovensko bez bariér

Slovensko má stále nedoriešené otázky na uľahčenie života invalidom a vozíčkárom, preto Strana Moderného Slovenska otvára diskusiu k tejto problematike, aby v budúcnosti mohla pripraviť legislatívne návrhy a pripraviť zákon, ktorý zlepší životný priestor a život v ňom pre tieto skupiny obyvateľstva.

Prvý príspevok uverejňujeme od pána Jána Bartka z Košíc.

Čakáme na Vaše názory a pripomienky.

Čítať ďalej...

SMS video

Na stiahnutie

Strana moderného Slovenska, Skuteckého 15, 97401 Banská Bystrica, Slovenská republika
Tel.: 048/123 45 67, E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.