logo Strana SMS

 HEADLINE 7.6.2014 11HEADLINE 7.6.2014 12 nove2HEADLINE 7.6.2014 13HEADLINE 7.6.2014 14

 

Tlačové správy a vyhlásenia

Slovensko bez bariér

 

Slovensko bez bariér

Slovensko má stále nedoriešené otázky na uľahčenie života invalidom a vozíčkárom, preto Strana Moderného Slovenska otvára diskusiu k tejto problematike, aby v budúcnosti mohla pripraviť legislatívne návrhy a pripraviť zákon, ktorý zlepší životný priestor a život v ňom pre tieto skupiny obyvateľstva.

Prvý príspevok uverejňujeme od pána Jána Bartka z Košíc.

Čakáme na Vaše názory a pripomienky.

Slovensko bez bariér

  1. 1. Slovensko bez architektonických bariér, umožniť všetkým občanom prístup do verejných aj súkromných objektovúčasť na spoločenských, kultúrnych a športových podujatiach. Zabezpečiť aby sa projektovalo na podmienky modernej doby Európy , teda aby sa nerobili rampy a vstupy na vozíky z roku 1983, ale na vozíky elektrické a skútre súčasne využívané osobami so zdravotným postihnutím a podobne .
  2. 2.Slovensko bez komunikačných bariér. Zabezpečiť aby sa dôsledneúčelovo využívali vyhradené parkoviská pre vozíčkarov. Vodič je vlastníkom, parkovacieho preukazu, pritom posudkové komisie dávajú parkovací preukaz pre osoby odkázané na individuálnu dopravu, ale za nepriznanú finančnú čiastku, v prípade ak ich vozia zdraví vodiči.
  3. 3.Slovensko bez sociálnych bariér. Na Slovensku by sa mal prijať zákonzdravotne postihnutých osobách, ktorý by presne stanovoval, pri akom trvalom zdravotnom postihnutí má občan nárok na podporu štátu, teda pridelenie invalidného vozíka, kompenzačnú pomôcku a finančný príspevok na pohonné hmoty, úpravu auta, bytu a podobne. V súčasnosti je to fakultatívna dávka, kde sa v prvom rade skúma váš majetok a príjem včetne majetku rodinných príslušníkov . Ak sa zistí že ste v úvodzovkách bohatý , tak ste pre tento štát úplne zdravý a nedostanete nič, napriek tomu že máte amputované obe nohy, pretože nepotrebujete sociálnu pomoc. Ako k tomu prídu ľudia, ktorý sú zdravotne postihnutý, buď nemocou úrazom alebo obranou štátu a snažia si zarobiť peniaze a už viac ako 24 rokov im štát neposkytne nič.

 

 

  1. 4.Slovensko bez psychologických bariér. Programy sociálnej rehabilitácie, tie nie súnašom štáte zabezpečované, jedná sa o prípady predovšetkým po úrazoch a nemociach, keď sa osoba stane trvalo obmedzená určitou formou pohybu a komunikácie .

Je to prípad keď sa dostene z nemocnice domov, a chce sa stať samoobslužná, teda vedieť si urobiť základné životné potreby sama bez pomoci iných. Tu by sa využívali skúsenosti odborné , profesionálne , ale aj skúsenosti ľudí čo takýto stav už prekonali, a tak by sme ich elektronicky dávali dohromady.

SMS video

Na stiahnutie

Strana moderného Slovenska, Skuteckého 15, 97401 Banská Bystrica, Slovenská republika
Tel.: 048/123 45 67, E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.