logo Strana SMS

 HEADLINE 7.6.2014 11HEADLINE 7.6.2014 12 nove2HEADLINE 7.6.2014 13HEADLINE 7.6.2014 14

 

Princípy programu

  1. Zaručiť ustavné právo každému občanovi/bez ohľadu na narodnosť,rasu, náboženstvo. sociálny status atd/ v systéme politického pluralizmu poriadok a demokraciu, aby sa mohla rozvíjať sloboda, tolerancia ,ľudské práva,humanita a zodpovednosť.
  2. Naša europska a transatlantická orientácia je nemenná ale zachovávame si silný rešpekt pre ostatný svet a spoluprácu s ním.
  3. Budujeme otvorenú občiansku spoločnosť v právnom a bezpečnom štáte so zaručenou ochranou jednotlivca,podnikateľov,súkromného vlastníctva,existujúce nedostatky odstrániť.
  4. Vybudovanie štátu,ktorý bude mať dôstojné miesto v Europe a vo svete.
  5. Pripravujeme skupinu ľudí s obrovskými odbornými a praktickými skúsenosťami, ktorí budú schopní prevziať zodpovednosť za riadenie štátu a posúvať Slovensko dopredu. Slovensko si zaslúži lepších premiérov ako malo doteraz.
  6. Sme stredová strana so silnou sociálnou orientáciou v prostredí trhovej ekonomiky a ekologie,s rešpektom pre verejný ako i súkromný majetok.Našim cieľom je zakcelerovať rozvoj,zvýšiť zamestnanosť aktívnou podporou všetkých podnikateľov,najviac domácich,aby sme vytvorili širokú strednú vrstvu s dobrými platmi,ktorí budú zarukou rozvoja socialnych istôt,dobrého zdravotníctva,školstva.kultury,športu a a celkovej pozitívnej klímy na Slovensku.
  7. Chceme zabezpečiť na Slovensku socialnu spravodlivosť.Vačšina ziskov nesmie končiť v rukách pár jednotlivcov a hlavne v bankách.Nevyhnutnou podmienkou socialnej spravodlivosti bude zrovnoprávniť všetkých podnikateľov zahraničných i domácich. Zvýhodniť domácich investorov. Zabezpečiť dostupnosť kapitálu a znížiť odvodové zaťaženie.Urobiť reformu v daňovom systéme, zdaňovať zisky bánk .Kto veľa zarobí ,nech veľa aj platí.
  8. Urobiť reformu v penzijnom systéme,podporiť porodnosť s pozitívnymi programami pre mladé rodiny.Tieto dve veličiny spolu úzko súvisia.Dosiahnutie tohto cieľa je možné len zapojením štátu.rodiny,jednotlivca,školy,cirkvi NGO,medií,nikto nemože ostať stranou.
  9. Rozvoj spoločnosti závisí od rozvoja každého jednotlivého rezortu a následne k dosiahnutiu pozitívneho efektu je potrebné dôsledné intersektorálne prepojenie,ktoré musí za bezpečiť vláda a kvalitný premier manažer a dosledne plnenie programu musí byť prístupné občianskej kontrole.
  10. Formovanie kvalitnej a aktívnej tienovej vlády je politickou nutnostou,aby sme sa dôkladne pripravili na vládnutie. Slovensko a jeho občania si to už konečne zaslúžia.

SMS video

Na stiahnutie

Strana moderného Slovenska, Skuteckého 15, 97401 Banská Bystrica, Slovenská republika
Tel.: 048/123 45 67, E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.